Wysiew nasion zimą do wiosennego ogrodu
Wysiew nasion zimą do wiosennego ogrodu

Wysiew nasion zimą do wiosennego ogrodu

Styczeń i luty mogą być spokojnymi miesiącami dla większości ludzi. Są jednak ekscytujące dla ogrodników, którzy są oddani nasionom. Jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś własnych roślin z nasion, zima może wydawać się dziwnym czasem na ogród. Ale tak naprawdę czas jest idealny. Ogrodnicy, którzy rozpoczynają swoje warzywa, zioła i kwiaty od nasion, zwykle uprawiają je w pomieszczeniach podczas zimnych miesięcy.

czytaj całość »
Uprawa Borówki? Unikaj tych 4 błędów!
Uprawa Borówki? Unikaj tych 4 błędów!

Uprawa Borówki? Unikaj tych 4 błędów!

Czy można z powodzeniem uprawiać borówkę w przydomowym ogródku? TAK! 

Jeden z najzdrowszych owoców, jakie można zjeść, smak kupowanych w sklepie jagód po prostu nie może się równać
z domowymi. A dla tych, którzy mają ograniczony budżet, uprawa własnych jagód pozwoli trochę zaoszczędzić na przestrzeni lat w porównaniu z kupowaniem ich w sklepie spożywczym. 

Ale wracając do pytania — jak poprawnie uprawiać borówki w naszych przydomowych ogródkach?

W rzeczywistości jest to znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Cała praca — która jest niewielka w porównaniu
z innymi roślinami — przypada na pierwszy rok. Po pierwszym sezonie borówki są łatwe w utrzymaniu i w ciągu kilku lat wyprodukują dużo owoców!

czytaj całość »
JAGODA KAMCZACKA - CIEKAWOSTKI
JAGODA KAMCZACKA - CIEKAWOSTKI

Jagoda kamczacka hodowana jest jako krzew sadowniczy, a środowisko, w którym występuje naturalnie znajdziemy w Rosji (Syberia, Kamczatka), Chinach oraz Japonii. W Polsce krzew ten nie cieszy się dużym zainteresowaniem, co jest dużym błędem, ponieważ jego owoce zawierają wiele składników odżywczych dobrze wpływających na nasz organizm, dodatkowym atutem jest również to, ze krzew ten nie ma specjalnych wymagań przez co z jego uprawą poradzą sobie początkujący ogrodnicy.

czytaj całość »
Świerk Serbski
Świerk Serbski

Świerk serbski (Picea omorika)  - To drzewko z rodziny sosnowatych, występujące głównie na Bałkanach a w Polsce uprawiane jako drzewko ozdobne, drzewko choinkowe, świąteczne. Dorasta nawet do 30m wysokości, a jego roczny przyrost to nawet 100cm. Ma stożkowy regularny pokrój, igły są sztywne i krótkie. Jest to najszybciej rosnący świerk. Z góry mają ciemno zieloną barwę a od spodu wyróżnia go dwa białe paski. Igły trzymają się nawet do 10 lat.

czytaj całość »
Borówka Amerykańska - Najlepsze Odmiany
Borówka Amerykańska - Najlepsze Odmiany

Borówka Amerykańska ( Vaccinium corymbosum) - Najlepsze Odmiany

 

Dziś przedstawię Tobie najlepsze odmiany borówki amerykańskiej (Vaccinium corymbosum). Borówka Amerykańska inaczej zwana borówką wysoką sprowadzona do Europy została z Ameryki Północnej, sądzą już ją także w Japonii, Nowej Zelandii, a także niektórych krajach Europy takich jak Niemcy, Belgia, Polska. Owoce borówki amerykańskiej podobne są do borówki czarnej potocznie mówiąc jagody leśnej, aczkolwiek owoce borówki amerykańskiej mają większe owoce o jasno zielono białym miąższu. Owocuje mniej więcej około trzech tygodni. W ich skład chemiczny wchodzi ( 100 g) woda 84%, węglowodany 14, 5 g ( błonnik: 2, 4-3, 5 g), tłuszcze 0, 4- 0, 7 g, białka 0, 6 g. 100g borówki to 57kcal. Zależnie od odmiany dorasta od 2 do 2,5m wysokości. Borówka kwitnie od kwietnia do maja, łatwo przyjmują się sadzonki dwuletnie a owocują już w trzecim roku. 

 

 

 

 

czytaj całość »
Tuja Szmaragd - Najpopularniejszy Żywopłot
Tuja Szmaragd - Najpopularniejszy Żywopłot

Żywotnik Zachodni Tuja Szmaragd 

Od wielu lat według rankingów tuja szmaragd jest najpopularniejszym krzewem który sadzony jest na żywopłoty w Polsce. Jego bardzo gęsta budowa powoduje że można skutecznie osłonić się od nieprzyjemnych wiatrów, od chodników i przechodniów a także i od sąsiada. Tuja rośnie w naszym klimacie do 4m wysokości a także 80cm szerokości. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ponieważ w cieniu nie wybarwia się tak intensywnie, a jej pokrój jest luźniejszy. Wymaga gleby żyznej i wilgotnej o ph 4,5-5,5, jest odporna na niskie temperatury. 

 

czytaj całość »
Szkółka Drzewek i Krzewów Łukasz Maciocha
Szkółka Drzewek i Krzewów Łukasz Maciocha

Witamy w sklepie OgrodZaGrosze.pl

 

Uprawą roślin ozdobnych i owocowych zajmujemy się od 4 lat. Mieścimy się na terenach Roztoczańskiego Parku Narodowego,
a dokładniej w Aleksandrowie Pierwszym koło Biłgoraja. Zajmujemy się uprawą drzewek iglastych takich jak: Tuje Szmaragd, Świerk Srebrny, Świerk Serbski, Świerk Biały, Cyprys Lawsona, Bonsaie oraz wielu innych roślin. Z krzewów owocowych głównie znajdziecie Państwo w naszej ofercie różne odmiany Borówki Amerykańskiej takich jak: Bluecrop, Patriot, Berkeley, Chandler, Darrow, Duke oraz Jagody Kamczackiej . Nasza oferta z roku na rok ciągle się poszerza o nowe rośliny. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl